Skip to main content

Model zlievarne
Tatravagónka Poprad.

Logo design-factory

Jedinečný darček k jubileu - model zlievarne Tatravagónka Poprad

Na začiatku to bol len náznak slabým hláskom od klienta, že by potrebovali pre pána majiteľa darček k jubileu. Nakoľko sa nevedelo, čo by z našej produkcie bolo možné zrealizovať, tak sme si k tomu sadli a po krátkej vzájomnej diskusii bol nápad na svete. Koordinátorka akcie dostala nápad, že by se mohli vytvoriť realistický model historickej budovy zlievarne v nevýdanom štýle.

Nemali sme absolútne žiadne plány, žiadne pôdorysy budovy, všetko čo sme mali k dispozícii bolo len zopár fotografií z internetu. Dali sme hlavy dohromady a vytvorili tak jedinečný nápad. Vymysleli sme model s povrchovou úpravou ako keby išlo o model odliaty z kovu nakoľko sa jednalo o podobu niekdajšiej zlievarne.

Celý tento projekt vznikol v dielňach design-factory, od návrhu cez CNC frézovanie, povrchovú úpravu až po výrobu akrylátovej vitríny, s ktorou máme už dlhoročné skúsenosti.

Vitríny výrabame v design-factory už skoro 20 rokov a tvoria aj súčasť či už Slovenskej alebo Parížskej galérie ale dostali sa už aj do New Yorku a Japonska.

V priebehu vývoja tohoto modelu zlievarne sa rozmery neustále navyšovali a upravovali až nakoniec sa model nevošel do dverí od miestnosti kam mal byť doručený. V deň osláv ho museli hasiči pomocou rampy vložiť do kancelárie oslávenca. Naštastie všetko prebehlo hladko a bez ďalších komplikácií a darček bol úspešne doručený na svoje miesto.

Ide však o veľmi vážnu osobnosť slovenského a európského významu takže dokumentácia z tohto presunu nieje bohužial k dispozícii. Môžeme len ústne šíriť dobrý úmysel a kvalitu produkcie v dielňach Design-Factory a sme veľmi radi, že sme prispeli k tak dôležitému jubilejnému dielu.

Inšpirujte sa našimi realizácimi pri predstave nového interiéru

Realizácie interiérov pre dom, byt, hotel či predajných miest alebo komerčných priestorov riešime vždy komplexne do posledného detailu. Kladieme dôraz na funkčnosť, praktickosť, ale aj výber materiálov. Naši interiérový dizajnéri vám pomôžu vytvoriť domov alebo miesto pre vaše podnikanie, v ktorom sa vy aj vaši hostia budete cítit skvelo.

Realizácie interiérov domu, bytu či predajného miesta sa môže zdať na prvý pohľad ako náročná vec. Nebojte sa, s nami to bude jednoduché. Náš tím interiérových dizajnérov a interiérových architektov je pripravený vám so všetkým pomôcť a poradiť. Stačí, ak nás budete kontaktovať, naplánujete si s nami schôdzku a my vám ukážeme, ako prebiehajú realizácie interiérov.

Inšpirujte sa

Prejsť na realizácie

Inšpirujte sa

Prejsť na realizácie