Architektonický betón
od design-factory.

Logo design-factory

Inovatívny architektonický beton, moderné obklady na stenu.

V našom prípade ide o povrchový betónový nános pravého betónu. Do interiéru je to MDF nosič a do exteriéru CETRIS nosič s povrchovou úpravou, ktorá vytvára dokonalý dojem betónového povrchu.

Inovatívný architektonický betón je určený k dekorácii jednotlivých stien interiérov. Je vhodný nie len do moderných, minimalistických či priemyselných interiérov, svoje uplatnenie si naviac nájde i v interiérech tradičnejších.

Architektonický betón sa dostal do povedomia s príchodom interiérov v duchu modernizmu, minimalizmu a priemyselného štýlu. Výhodou tejto povrchovej úpravy je jej jednoduchá kombinácia s inými materiálmi, ako je napríklad sklo, drevo či kov.

Aké sú ďalšie možnosti povrchovej úpravy?

Rovným povrchom to nekončí. Do povrchovej úpravy je možné vytvoriť rôzne 3D motívy, buď na jednotlivé dosky alebo jeden velký motív na celú stenu. Môže to byť napríklad 3D mapa, odtlačky zkamenelín alebo rôzne umelecké motívy. Dokonca existuje možnost dosky potlačiť 2D grafikou, ktorá v spojení so štruktúrou povrchu vytvorí veľmi zaujímavú kompozíciu.

Ako je to s montážou blokov alebo celej steny?

Montáž obkladu je jednoduchá a realizovateľná pomocou základných ručných nástrojov, ako je vŕtačka, vodováha, meter a skrutkovač.

Výhodou tohoto typu dosiek je, že jednotlivé dosky majú oveľa nižšiu hmotnosť ako betónové dosky a jednoduchšie sa s nimi pracuje pri ich montáži na stenu. Jednotlivé dosky majú v každom rohu pripravené miesto na svoje upevnenie. Dosky je možné upevniť horizontálne či vertikálne, podľa vašich preferencií.

Aké sú vlastnosti tohoto obkladu?

Inovatívny architektonický betón nepodlieha mokrým procesom. Jednotlivé dosky sa prichytávajú na stenu vrtmi, čím sa výrazne skráti proces montáže a odpadá aj špinavá práca s lepidlom.

Aké rozmery majú jednotlivé bloky?

Základné rozmery dosiek, ktoré ponúkame, sú 900 x 460 mm a 460 x 460 mm.

Koľko to stojí a koľko kusov je v jednom balení?

Ponúkame jednotlivé balenia po 2ks za cenu 93 € / m2. Váha jednej dosky o rozmere 960 x 460 mm je 6.5kg. V porovnaní s doskou z betónu, ktorá váží približne 24kg, je naša o 75% lahšia. Balenie obsahuje 4 skrutky s hmoždinkami a vymedzovacie pružinové podložky.

Veľkosť štandartnej steny pod televízor sa skladá s 12 dosiek ak nejdú úplne od zeme, tzn. rozmer je 1840 x 2700 mm. Cena tohoto modulu je 452 €.

Cena s motívom 3D mapy je 1 680€.

Uvedené ceny sú s DPH.

Mám záujem, ako si možem objednať architektonický betón?

Pre objednávku architektonického betónu nám jednoducho napíšte, zavolajte alebo použite kontaktný/objednávkový formulár na stránke Kontakt.

Rovným povrchom to nekončí. Navrhnite si vlastný motív celej steny.

Rovným povrchom to nekončí. Do povrchovej úpravy je možné vytvoriť rôzne 3D motívy, buď na jednotlivé dosky alebo jeden velký motív na celú stenu.

Môže to byť napríklad 3D mapa, odtlačky zkamenelín alebo rôzne umelecké motívy. Dokonca existuje možnost dosky potlačiť 2D grafikou, ktorá v spojení so štruktúrou povrchu vytvorí veľmi zaujímavú kompozíciu.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Pre viac informácií nás prosím kontaktujte, aby sme si s vami doladili všetky detaily, prípadne vám zodpovieme na ďalšie otázky, ktoré tu neboli zodpovedané.

Interiérový dizajnéry z design-factory sú vám k dispozícii od samého začiatku. Než sa spoločne pustíme realizácie steny z architektonického betónu, je dobré si ujasniť možnosti z rôznych úhľov pohľadu. Počnúc rozpočtom až po rozhodnutie, ako veľmi sa budete chcieť na projekte podieľať aj vy osobne.

Naplánujte si s nami schôdzku

O nás

Kuchyne

Interiér

Netradičné

© Copyright 2020 design-factory s.r.o., všetky práva vyhradené

Built with ❤️ by Vladis

© Copyright 2020 design-factory s.r.o.

Built with ❤️ by Vladis