Keď dizajn umocní
architektov zámer.

design-factory - Fona Dental

So spoločnosťou fona, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom zubárskej techniky, dlhodobo spolupracuje skúsený tím architektov Habodászů z DD štúdia. Navrhuje pre nich výstavné stánky na akciách po celej Európe. Firma fona nedávno rozšírila svoje priestory v Bratislave a vyčlenila veľkorysú plochu pre showroom svojich produktov. Interiér zverila, ako inak, než do rúk Habodászům, ktorí si pre realizáciu prizvali do tímu osvedčené zručné majstrami z Design Factory Holíč pod vedením Branislava Mikitka. "Vedeli sme, že sa môžeme spoľahnúť na ich precíznu jemnú prácu," vysvetľuje Matej Habodász. "Sú to skutoční detailista, ktorí si dokážu poradiť s akýmkoľvek materiálom."

Povrchová úprava predstavuje dôležité detaily

Zubná ambulancie je automaticky spojená s bielou farbou. Zariadenie, technika i plášte, všetko biele. Pochopiteľne, ide aj o sterilný čistotu a biela má logiku. Ale keď sa presunieme do výstavne -prezentačních firemných priestorov, tam už môže byť všetko inak.

Presvedčiť vedenie firmy, aby upustilo od overené bielej farby si síce vyžiadalo svoj čas, ale ako každé zásadné rozhodnutie aj toto muselo dozrieť a prejsť niekoľkými modifikáciami. „Zaoberali sme sa tiež alternatívou s pohľadovým betónom, ale to by už bolo príliš radikálne riešenie,“ hovorí architekt. „Nakoniec tmavé pozadie pre elegantné zubársku techniku ​​tvorí priestorové panely z plnej NDF dosky. Je to špecifický materiál, „dopĺňa Branislav Mikitka. „Ide o dva kontrastné svety – matná povrchová úprava a proti tomu vysoký lesk.

Vymysleli sme nový spôsob úpravy čiernych NDF dosiek. Spracovávanie bolo náročné, ale výsledkom je jemný, takmer zamatový, matný povrch s líniami, ktoré zaujímavo modelujú priestor. Tmavo šedá farba sa pri pohľade zblízka mení na jemnú štruktúru, ktorá si vyžaduje aj jemné ošetrovanie. V priestoroch s delikátnou technikou sú však zamestnanci firmy na precíznosť zvyknutí.

Vnútri panelov je schovaná technika, kabeláž, aj všetko potrebné, aby vystavené exponáty tiež v skutočnosti fungovali. Do niektorých sú zapustené televízne obrazovky s elegantným fazetovým orámovaním. Biele zásuvkové skrinky sú od panelov odsadené a na prvý pohľad akoby sa vznášali vo vzduchu. Detaily spojov sú pre pozorovateľa skryté. A nebol by to tím pána Mikitka, aby detaily tohto vysoko lesklého materiálu neboli perfekcionisticky spracované. Nikde nie sú hrany, všetko je rezané pod uhlom

design-factory - Fona Dental

Iluze blízkosti březového háje.

Ďalším vizuálne atraktívnym prvkom sú japonské steny po obvode showroome. Firemné priestory sa nachádzajú v Petržalke a z interiéru bol síce výhľad, ale príliš rôznorodý – od spleti sídliskových zateplených panelákov, cez rušné komunikácie až po vzduchotechnické zariadenia. Praktické tienenie tento problém vyriešilo. Jednotný formát vytvára dojem akoby zubárske kreslá a stojanové RTG prístroje obklopoval zelený brezový háj. Slnečné lúče a denné svetlo, ktoré do interiéru preniká, ešte napomáhajú umocniť ilúziu hája.

design-factory - Fona Dental

Zatváranie kufríku teda nebolo klasickým výklopom...

Svetelné podmienky v takomto špecifickom interiéri musí spĺňať náročné kritériá. Pôvodný kazetový strop architekti vymenili za neštandardné plátna, čím dosiahli jednolitějšího podkladu na montáž dlhého lomeného originálneho svietidla.

Vinie sa interiérom ako vodiace svetelná linka, ktorú v miestach so zvýšenou potrebou luxov doplňujú ešte bodové svietidlá. Akcentom svetelné scény je priama modro-zelená svetelná stopa, ktorá v interiéri reprezentuje korporátnej farbu a zároveň pomáha rozdeliť priestor na dve časti.

Svetelné linky prechádzajú z nábytku do podlahy a opticky tak rozdeľujú priestor na jednotlivé zóny. Niekedy je úloha architekta a dizajnéra zdanlivo jednoduchá – vytvoriť v priestore „až“ druhý plán, aby vynikol ten prvý. Pre klienta je bonusom, keď spolu vytvoria prirodzený harmonický celok, keď obaja plány – vystavené exponáty aj ich pozadia – spolu ladia. Školenia či výber zubárskej techniky je určite v tomto prípade príjemným zážitkom.

Branislav Mikitka - dizajnér, vizionár a zakladateľ spoločnosti design-factory

Branislav Mikitka

Výraz ‚nedá sa‘ nepoznám, pre mňa neexistuje.
Branislav Mikitka – Vizionár, dizajnér a zakladateľ spoločnosti design-factory.

design-factory online logo

Sme online na Facebooku
napíšte nám kedykoľvek.

Napíšte nám

O nás

Tím ľudí z design-factory

design-factory zameriava na moderné interiéry, kuchyne na mieru, moderné kuchyne, interiérový dizajn, netradičné vybavenie interiéru, interiéry pre podnikanie, výstavné stánky a to všetko pod vedením interiérového dizajnéra Branislava Mikitku.

Viac o nás

Preskúmajte viac

Kuchyňa

Kúpeľňa

Obývačka

Spálňa

Neváhajte a kontaktujte nás

Logo design-factory

Ľudia milujú pekné miesta,
my ich vytvárame.

Kontaktujte nás

Ďalšie zaujímavosti zo sveta design-factory

Kuchyne Nolte pre rok 2023 v spolupráci s design-factorydesign-factorydesign-factorydesign-factory
23 októbra, 2022

Kuchyne Nolte – Inovácie pre rok 2023

Hlavný zámer tohto roka najviac vystihuje slogan Nolte by nature. Práve príroda prináša tie najkrajšie farby a najpôsobivejšie štruktúry, ktoré sa stali inšpiráciou pre inovácie. Vďaka ním vám kuchyňa, či…
27 júna, 2022

Nové riešenia interiéru, inovácie v roku 2022

Naše interiérové štúdio design-factory sa nachádza v tesnej blízkosti vlakovej stanice v meste Holíč na západnom Slovensku, len pár kilometrov od hraníc s Českou republikou. Z Bratislavy a Brna vám…
Biela kuchyňa má neskutočne veľa podôb. Prispôsobí sa každému štýlu. Vie byť dominantná, ale i jemná a romantická.
24 júna, 2022

Biela kuchyňa. Nestarnúci trend. Ikona

Prispôsobí sa každému štýlu. Vie byť dominantná, ale i jemná a romantická, oslňujúca, moderná, minimalistická, elegantná, či prirodzene útulná. Hodí sa do každého priestoru. I v tých úzkych a menších pôsobí krásne a veľkoryso. Biela…

Naplánujte si s nami schôdzku

O nás

Kuchyne

Interiér

Netradičné

© Copyright 2020 design-factory s.r.o., všetky práva vyhradené

Built with ❤️ by Vladis

© Copyright 2020 design-factory s.r.o.

Built with ❤️ by Vladis