Design-Factory bola tento tento rok jedným z hlavných sponzorov mladého motokárového týmu Falconwest Karting, ktorý nás reprezentoval na rôznych podujatiach u nás na Slovensku ale aj v susednej Českej republike.

Team Falconwest Karting bol založený v roku 2017 a hlavnýmí zakladateľmi sú Vladimír Laurenčík a Martin Nemec. V priebehu jedného roka sa im podarilo, vytvoriť komunitu okolo teamu a tak majú za sebou veľa priateľov, ktorý s nimi jazdia v teamoých tričkách a chodia ich podporovať na väčšinu podujatí.

Hlavným podujatím tejto sezóny pre team Falconwest Karting bol Hodonínsky Motokárový Pohár (HMP 2018), ktorý sa každoročne koná v Pánově, kúsok od Hodonína. Tento pohár pozostáva zo siedmich závodov, ktoré sa konajú raz za mesiac od marca do októbra. Šampionát je rozdelný na kategórie PRO, do ktorej patria jazdci, ktorý jazdia aj iné podujatia v rámcí svetovej organizácie Sodi World Series (SWS) a na kategóriu amatérov (AMA), v ktorej jazdili naši jazdci Martin Nemec a Vladimir Laurencik.

Martin i Vladimír mali velké ambície, tento pohár vyhrať alebo sa aspoň umiestniť na bedni víťázov v celkovom finále a tom sa im aj podarilo. Vladimír sa umiestnil na celkovom 1. mieste v kategórii AMA a Martin skončil na celkovom 3. mieste v kategórii AMA, takže vo finále stáli spolu na debni víťazov a pogratulovali si k celkovému úspechu. Mimo to si odniesli za celú sezónu až 7 pohárov za celkové poriadie v jednotlivých závodoch.

Chceli by sme týmto pogratulovať Vladimírovi a Martinovi k úspechu a prajeme im veľa štastia do ďalšej sezóny, v ktorej sa chcú sa už zapojiť medzi profesionálov.