Sklo je materiál, ktorý má v dnešnej architektúre nezastupiteľné miesto. Či už hovoríme o interiéroch alebo exteriéroch. Je to materiál, ktorý je tak povediac bez údržbový a jeho vzhľad a čisté línie evokujú v ľuďoch pocit luxusu. Slabou stránkou skla je jeho krehkosť. Preto je nutné pri inštaláciách zo skla dbať aj na bezpečnosť. A dnes už nestačí len pasívna bezpečnosť, ktorá vám zaručí, že po rozbití skla nepríde k masívnemu poraneniu. Dnes je nutné hovoriť aj o aktívnej bezpečnosti, pretože presklenie budov býva masívne a sklo musí vydržať podstatne viac ako v minulosti.i.

Tieto všetky aspekty boli zohľadnené pri vývoji značky BII GLASS®, ktorá v sebe spája tvorivosť dizajnérov a technologické postupy, ktoré zabezpečujú vysokú mieru bezpečnosti a stability hotového výrobku.

BII GLASS™ | Štýlové dvojité sklo | Design-Factory

BII GLASS prináša nový rozmer v designe

BII GLASS® prináša nový rozmer v dizajne kuchýň, nábytku a interiérových prvkov zo skla.V jeho základnej produktovej rade sú použité materiály, ktoré sú testované na vysokú bezpečnosť a jeho unikátnosť spočíva v použití vložných, dizajnových materiálov, ktoré na našom trhu nie sú obvyklé. Dnes je možné nájsť v ponuke niektorých firiem sklenenú kuchynskú zástenu, deliacu priečku v kúpeľni alebo v byte, ale máloktorý výrobca prináša nadčasový dizajn s 3D efektom, ktorý je použitý pri výrobe skla značky BII GLASS®.

Ak hovoríme o 3D, tak tento efekt sa nenachádza len vo vizuálnej časti finálneho skla, ale vyskytuje sa aj v laminačnej fólii, ktorá je použitá pri výroba skla značky BII GLASS®. Na výrobu je použitá nemecká laminačná fólia Evguard®, ktorá pri tepelnom spracovávaní vytvára 3D sieťovanie, čo znamená, že sa prepája nie len s materiálmi okolo seba (sklo, vložný materiál), ale vytvára prepojenia medzi molekulami v rámci fólie a to spôsobuje jej vyššiu životnosť, stabilitu a bezpečnosť.

Oproti ostatným materiálom, ktoré sú zvyčajne termoplastické je tento duroplastový (plast, ktorý sa dokáže zmeniť na nerozpustný a netvarovateľný materiál) film odolný voči vlhkosti a opakovanému taveniu.

BII GLASS™ | Štýlové dvojité sklo | Design-Factory

Značka BII GLASS® vsadila na kvalitu a originalitu.

Odpútala sa od štandardných vzorov, ktoré sa na trhu ponúkajú (rôzny typy potlače na sklo alebo jednofarebné sklá) a pustila sa do vzorov, ktoré majú hĺbku a štruktúru. Skombinovali rôznofarebné sklo s textíliami a s použitím kvalitnej laminačnej fólie zabezpečia konečnému zákazníkovi stálofarebnosť a dlhú životnosť finálneho výrobku.

 

BII GLASS™ | Štýlové dvojité sklo | Design-Factory