Tatravagónka Poprad

Unikátna realizácia, na ktorej môžete krásne odsledovať zručnost a um ľudí z Design-Factory.

Na začiatku to bol len náznak slabým hláskom od klienta, že by potrebovali pre pána majiteľa darček k jubileu. Nakoľko sa nevedelo, čo by z našej produkcie bolo možné zrealizovať, tak sme si k tomu sadli a po krátkej vzájomnej diskusii bol nápad na svete. Koordinátorka akcie dostala nápad, že by se mohli vytvoriť realistický model historickej budovy zlievarne v nevýdanom štýle.

Tatravagónka Poprad

Nemali sme absolútne žiadne plány, žiadne pôdorysy budovy, všetko čo sme mali k dispozícii bolo len zopár fotografií z internetu. Dali sme hlavy dohromady a vytvorili tak jedinečný nápad. Vymysleli sme model s povrchovou úpravou ako keby išlo o model odliaty z kovu nakoľko sa jednalo o podobu niekdajšiej zlievarne.

Celý tento projekt vznikol v dielňach Design-Factory, od návrhu cez CNC frézovanie, povrchovú úpravu až po výrobu akrylátovej vitríny, s ktorou máme už dlhoročné skúsenosti.

Tatravagónka Poprad

Vitríny výrabame v Design-Factory už skoro 20 rokov a tvoria aj súčasť či už Slovenskej alebo Parížskej galérie ale dostali sa už aj do New Yorku a Japonska.

V priebehu vývoja tohoto modelu zlievarne sa rozmery neustále navyšovali a upravovali až nakoniec sa model nevošel do dverí od miestnosti kam mal byť doručený. V deň osláv ho museli hasiči pomocou rampy vložiť do kancelárie oslávenca. Naštastie všetko prebehlo hladko a bez ďalších komplikácií a darček bol úspešne doručený na svoje miesto.

Tatravagónka Poprad

Ide však o veľmi vážnu osobnosť slovenského a európského významu takže dokumentácia z tohto presunu nieje bohužial k dispozícii. Môžeme len ústne šíriť dobrý úmysel a kvalitu produkcie v dielňach Design-Factory a sme veľmi radi, že sme prispeli k tak dôležitému jubilejnému dielu.

Všetky fotografie z tejto realizácie nájdete v našej galérii.