Spojením zručností p. Branislava Mikitku zo spoločnosti design-factory a p. Hedviky Novotnej zo spoločnosti NOVOdesign sa podarilo vdýchnuť život tomuto bytu z povojnovej éry, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Brna. Ako teda dopadla rekonštrukcia tohto bytu a kuchyne z povojnovej éry v centre Brna? Presvedčte sa sami..

S p. Hedvikou sme sa nepriamo stretli na semináre o designe v meste Volyně, kde som prednášal o tvorbe oblúka v oblasti nábytku.

Na základe neskoršieho oslovenia p. Hedviky Novotnej zo spoločnosti NOVOdesign so sídlom v Brne sme mali možnost realizovať tento krásny byt v činžovom dome z povojnovej éry, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Brna.

Realizácia bytu v Brne v spolupráci s NOVOdesign

Byt bol realizovaný ako kompletná prestavba od kuchyne, cez obývaciu izbu, kde zaujímavosťou bolo použitie kovania skrytej otváracej postele. Ďalšou zaujímavosťou pri relizácii tohto bytu bolo aj riešenie detskej izby, kde sů zakomponované tapety s detskou lanovkou ako vtipné riešenie skladby hry a interiéru.

V kuchyni sme použili netradičný obklad takzvaný “patchwork”, ktorý svojou nepravideľnosťou ozvláštnil celú stenu kuchyne.

 

Realizácia bytu v Brne v spolupráci s NOVOdesign
Realizácia bytu v Brne v spolupráci s NOVOdesign

Som presvedčený, že tento byt bude slúžiť ďalšie dlhé desaťročia ako odkaz na “Genius Loci” (Latin. Duch miesta).

Branislav Mikitka
Zakladateľ design-factory

Viac fotografii nájdete v našich realizáciach.